Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek ludzkich. Ma on zdolność wiązania wody, dzięki czemu skóra jest jędrna. Jednak wraz z wiekiem, ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje i należy uzupełnić niedobory podskórną/śródskórną iniekcją kwasu. W Biostudio pracujemy tylko na sprawdzonych, wysokiej klasy preparatach, posiadających wszystkie niezbędne testy i certyfikaty jakości, co przekłada się na długotrwałe działanie oraz pełne bezpieczeństwo i efektywność.

ZABIEG
Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego polega na miejscowej iniekcji śródskórnej preparatu. Można nim wypełnić między innymi bruzdy nosowo wargowe, unieść kąciki ust, zlikwidować doliny łzowe. Uniesienie i wypełnienie, z efektem wygładzenia okolicy poddanej zabiegowi, następuje bezpośrednio po wstrzyknięciu preparatu. Pełen efekt widoczny jest już po upływie kilku dni. Zabiegi są bardzo bezpieczne, nie dają odczynów alergicznych i ziarniniaków. Wykonywane są po miejscowym znieczuleniu kremem EMLA, dzięki czemu są prawie bezbolesne. Po iniekcji może wystąpić opuchlizna, która jednak szybko ustępuje – czasem już kilka godzin po zabiegu.
 
ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM
Tydzień przed zabiegiem unikać należy zażywania aspiryny, wysokich dawek suplementów witaminy E oraz innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Na dzień przed zabiegiem zaleca się wyeliminowanie picia alkoholu.
 
ZALECENIA PO ZABIEGU
Po zakończeniu zabiegu należy delikatnie rozmasować okolicę wstrzyknięcia kwasu hialuronowego przy użyciu kremu regenerującego naskórek, co ma na celu odpowiednie ułożenie preparatu w skórze. Zaleca się picie dużych ilości wody. Niewskazana jest konsumpcja alkoholu i ekspozycja na działanie promieni słonecznych w ciągu kilku dni po iniekcji, ponieważ powodują one przyspieszenie rozpadu kwasu hialuronowego, tym samym skracając czas jego działania.
 

PRZECIWWSKAZANIA
 • nadwrażliwość na lidokainę
 • skłonności do bliznowców
 •  trądzik, opryszczka
 • leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja (w niedługim okresie czasu)
 • choroby skórne wywołane przez paciorkowce
 • choroby alergiczne
 • bielactwo lub łuszczyca
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • porfiria, epilepsja
 • ciąża i okres karmienia piersią
EFEKTY            
Efekty utrzymują się od 10-18 miesięcy. Dla podtrzymania efektów zalecane są zabiegi raz w roku.
 
TERAPIE ŁĄCZONE
Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego można łączyć z różnymi innymi typami zabiegów: pilingami, zabiegami z użyciem lasera, fal radiowych czy toksyny botulinowej. Zalecane jest jednak zachowanie 3-4 tygodniowego odstępu między zabiegami.
 

 

Czas trwania: 30-60 minut
Cena: od 1 200 PLN

 

 

 

 

Powrót