Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Trychologia

Trychologia to dziedzina z pogranicza medycyny i kosmetologii, zajmująca się problemami związanymi z włosami i skórą głowy. Jako dziedzina nauki, po raz pierwszy, została wprowadzona w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku, a jej nazwa pochodzi od greckiego słowa “trikhos” czyli  “włos”.

Trychologia pozwala na ocenę stanu skóry głowy i struktury włosa, w tym znalezienia przyczyn i rozpoznania:

  • ·         nadmiernego wypadania włosów,
  • ·         łysienia (m. in. plackowatego, łojotokowego i androgenowe u kobiet),
  • ·         atopowego i łojotokowego zapalenia skóry,
  • ·         swędzenia skóry głowy,
  • ·         łupieżu (m. in. tłustego, pstrego, suchego)
  • ·         łuszczycy i grzybicy,
  • ·         liszaja płaskiego mieszkowego i rumieniowatego krążkowego,
  • ·         włosów dystroficznych, resztkowych i ułamanych.

 

Diagnoza poprzedzona jest Trichoskopią- specjalistycznym, całkowicie nieinwazyjnym badaniem, przeprowadzonym techniką cyfrową za pomocą kamery, przez starannie wyszkolonego trychologa lub dermatologa. Zastosowanie kamery pozwala na duże powiększenie badanego obszaru w celu poprawnej oceny łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczającej ich skóry, bez konieczności pobierania włosów. Badanie wykonuje się w trzech okolicach: czołowej, skroniowej i potylicznej, ze względu na specyfikę wzrostu włosów w różnych partiach.

 

    W zależności od wyniku przeprowadzonego badania zalecane jest specjalistyczne leczenie dermatologiczne lub kosmetyczne umożliwiające np. redukcję nadmiernego wydzielania się sebum, czy złuszczenie naskórka w celu odblokowania ujścia mieszków włosowych.

Leczenie trychologiczne odbywa się w Biostudio na bazie profesjonalnych, w pełni naturalnych kosmetyków Organic O’right, które w większości przypadków prowadzą do całkowitej normalizacji stanu skóry głowy i włosów. Przykładowym zabiegiem przy nadmiernym łuszczeniu się skóry, jest łagodny peeling, który pozwala na oczyszczenie i dezynfekcję skóry głowy. Przeciwskazaniem jest stan zapalny lub zmiany dermatologiczne na skórze.

           

Zalecane jest profilaktyczne przeprowadzanie badań trychologicznych, w zależności od indywidualnej kondycji skóry głowy i włosów, w celu odpowiedniego dobrania i optymalizacji działania środków codziennej pielęgnacji.  

Cena 50 PLN

 

 

 

Powrót