Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Sposoby na wiotką skórę.

Wiotczenie skóry to jeden z przykrych objawów starzenia się. Efekt  ten zaczyna  pojawiać się u człowieka już po 25 roku życia, na szczęście początkowo jest dla nas mało widoczny „gołym okiem” i daje szansę nacieszyć się młodym wyglądem jeszcze kilka kolejnych lat. Po 40 roku życia jednak większość z nas widzi już i wie na pewno, ze „nadgryza nas ząb czasu” .

W przebiegu procesu starzenia się skóry na poziomie naskórka dochodzi do zaburzenia syntezy lipidów, zmniejszenia produkcji białek i wydzielania łoju, co prowadzi do odwodnienia i złuszczania się. Malejąca liczba melanocytów wpływa na niewystarczającą ochronę przed promieniowaniem, skutkiem czego pojawiają się przebarwienia i plamy soczewicowe. W warstwie skóry właściwej zanikają z kolei naczynia włosowate, lub dochodzi do rozszerzenia  drobnych naczyń i punktowej teleangiektazji, maleje ilość wytwarzanego kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za sprężystość skóry.
Jednocześnie warstwa podskórnej tkanki tłuszczowej zaczyna zanikać, przez co skóra traci swą stabilną podporę i opada w dół,  zgodnie z porządkiem siły grawitacji.
Wszystkie te procesy uwarunkowane są z jednej strony  czynnikami wewnętrznymi organizmu (geny, zaburzenia hormonalne, spowolnienie procesów regeneracyjnych) jak również oddziaływaniem środowiska zewnętrznego (promieniowanie UV, skażenie środowiska, palenie papierosów, błędy w pielęgnacji i diecie).

Ponieważ czynniki te oddziałują na każdego z nas w różnym stopniu, jedni długo zachowują zdrowy, promienny wygląd skóry, inni spoglądają w lustro z dojmującą świadomością upływającego czasu.

Wszystkim nam z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która dzięki wszechobecnemu trendowi dbałości o zdrowie i młodzieńczy wygląd, ma dziś do zaoferowania szereg metod i zabiegów pozwalających skutecznie walczyć z oznakami utraty jędrności skóry.

Oto kilka z nich, które szczególnie polecamy:


DERMA PEN

Derma Pen to  urządzenie służące do frakcyjnego mikronakłuwania skóry  przy pomocy pulsujących igieł, co umożliwia wprowadzenie w jej głąb  substancji rewitalizujących i biostymulujących, takich jak witaminy, peptydy, kwas hialuronowy. Zarówno skład podawanego preparatu (koktajl kilku składników), który możemy dobierać  do potrzeb skóry pacjenta, jak i sposób jego podania, wpływają na stymulację produkcji kolagenu, fibroblastów i elastyny, co skutkuje widocznym efektem poprawy napięcia i gęstości skóry.
Procedura Derma Pen trwa ok 45 min.
Aby zwiększyć komfort pacjenta, przed zabiegiem możemy znieczulić skórę kremem Emla. Kiedy znieczulenie zadziała,  wykonuje się kilka przejść urządzeniem po powierzchni skóry, co może powodować zaczerwienienie danego obszaru, z możliwością miejscowego krwawienia. Powstałe w ten sposób mikrourazy pobudzają procesy regeneracyjne i w naturalny sposób stymulują odnowę skóry.

Aby uzyskać pożądane efekty, w zależności od kondycji skóry, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.


RESTYLANE SKIN BOOSTER


Są to zabiegi dedykowane do biorewitalizacji skóry. Produkty z linii Restylane Skinbooster  zawierają stabilizowany kwas hialuronowy, który utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry, co wpływa na jej promienny i zdrowy wygląd. Preparat podaje się  w głębokie warstwy skóry metodą iniekcji, bardzo cienką igłą lub kaniulą. Doskonale sprawdza się w opracowaniu trudnych obszarów twarzy i ciała jak: okolice oczu i ust, cienka skóra szyi, dekoltu i grzbietów dłoni, wiotka skóra brzucha, wewnętrzna część ramion i ud.
Efekty są bardzo naturalne i widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra odzyskuje swój blask,  staje się sprężysta, gładka i nawilżona.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu kremem emla, trwa ok 20 min a bezpośrednio po nim można powrócić do codziennych czynności. Sporadycznie zdarzają się siniaki lub krwiaki, które znikają po kilku dniach.
Dzięki stabilizowanej formie kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze przez kilka miesięcy. Potem wchłania się stopniowo, nie powodując efektu nagłego pogorszenia wyglądu.


ACCENT PRIME


To urządzenie łączące w sobie funkcję redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrniania skóry. Za ujędrnianie skóry odpowiedzialne są fale radiowe RF, których działanie stymuluje fibroplasty do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra napina się, poprawia się jej struktura, ukrwienie i koloryt.
Urządzenie daje doskonałe rezultaty poprawy owalu twarzy, liftingu wiotkiej skóry brzucha, ramion, ud, pośladków i kolan.
Zabiegi są  bezbolesne. Dzięki wbudowanemu w aparat systemowi chłodzenia, pacjent odczuwa jedynie wzmożone ciepło w strefie poddawanej zabiegowi. Głowica urządzenia z końcówką w kształcie talerza doskonale dostosowuje się do każdej części  ciała, dzięki czemu jesteśmy w stanie dotrzeć również do trudnych obszarów.
Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od obszaru ciała i może być wykonany o każdej porze roku.
Tuż po zabiegu pacjent może powrócić do swych codziennych aktywności.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu ale dla ich optymalizacji procedurę zaleca się wykonać w serii 4-6 zabiegów.

 

Powrót