Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Jak zadbać o skórę wokół oczu?

                     
Okolice oczu to bardzo wrażliwa sfera wymagająca szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Skóra w tym obszarze jest niezwykle cienka, delikatna i silnie unerwiona. Znikoma warstwa tkanki tłuszczowej znajdująca się pod skórą, mało skutecznie chroni ją przed  postępującym wraz z wiekiem wiotczeniem i utratą elastyczności.  Do szybkiej degradacji tego obszaru  przyczyniają się też czynniki mechaniczne takie jak mruganie, uśmiech, stosowanie makijażu, agresywnego demakijażu czy  szkodliwe promieniowanie UV. Powstające w wyniku tych procesów zmarszczki, cienie, worki pod oczami, a także nieestetyczny efekt opadania powiek górnych powodują, że wyglądamy coraz starzej. Okazuje się, że codzienna, domowa pielęgnacja polegająca na stosowaniu kremów to stanowczo zbyt mało aby nasze oczy nie zdradzały  prawdziwego wieku.

Co więcej możemy zrobić ?

Jednym ze skutecznych rozwiązań jest zabieg Dermapen. Polega na mikronakłuwaniu skóry wokół oczu za pomocą pulsujących igieł i wprowadzaniu preparatów bogatych w peptydy, witaminy i kwas hialuronowy, które to składniki wpływają na poprawę jej nawilżenia, gęstości i elastyczności. Sama technika podania (mikro -ranki powstające w wyniku przechodzenia igły przez warstwy skóry) pobudza fibroplasty do produkcji nowego kolagenu, który stanowi rodzaj bezpiecznego rusztowania dla skóry.

Specjalnie dla celów usunięcia efektów podkrążonych oczu poprzez wypełnienie obszaru prześwitywania naczyń krwionośnych pod okiem (tzw sińce), a także poprzez  nawilżenie skóry, przeznaczony jest  preparat Redensity II. Produkt  zawiera kwas hialuronowy. Podaje się go metodą iniekcji, bardzo cienką, mało traumatyzującą igłą. W zagłębienia pod okiem, przez które prześwitują naczynia krwionośne, zostaje wprowadzone wypełnienie, które oddziela je od cienkiej, prześwitującej warstwy skóry. Efektem działania zabiegu jest wygładzona i rozświetlona powierzchnia oka.

Również mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli materiałem pobranym z krwi  pacjenta, daje bardzo dobre rezultaty poprawy kondycji skóry wokół oczu.  Staje się ona lepiej ukrwiona, szybciej przebiegają w niej procesy naprawcze, co wpływa na efekt wygładzenia drobnych zmarszczek i wzmocnienia powierzchni skóry. Oczy sprawiają wrażenie bardziej wypoczętych.

Jeśli chodzi o skórę powiek górnych, która z wiekiem traci swoją elastyczność i powoduje, że wyglądamy na zmęczonych i smutnych, polecamy nieinwazyjny zabieg nieablacyjnej blefaroplastyki  aparatem PlexR, który bez cięć skalpela i blizn przywróci sprężystość skóry i  efekt „otwartego oka”. Urządzenie wykorzystuje mikrowiązki plazmy (zjonizowanego gazu), które poprzez odparowanie powierzchniowych kornerocytów, przywracają napięcie skóry i redukują powstały fałd. 

 

Powrót