Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Skóra w okresie menopauzy

 

W ciągu pierwszych lat menopauzy zawartość kolagenu w skórze spada nawet o 35%, kwas hialuronowy nie nawadnia jej dostatecznie, a lipidy nie chronią juz warstwy rogowej naskórka, tak jak wcześniej. Skóra staje się mniej elastyczna i  cieńsza.  Zwalnia metabolizm, czego skutkiem jest przyrost tkanki tłuszczowej i zastoje limfy. Oprócz tego czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska, niedostateczna ilość snu, nadmierne korzystanie z używek i palenie papierosów, przyspieszają proces starzenia się po 50 roku życia. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie skutkom wpływu tych czynników poprzez odpowiednią i regularną dbałość o stan skóry. 

  • Niezmiernie istotna jest codzienna i kompleksowa pielęgnacja – dobór kosmetyków nie może być przypadkowy, substancje czynne w nich zawarte powinny ściśle odpowiadać potrzebom skóry. Dlatego warto udać się w tym celu na konsultację dermatologiczną i upewnić się czy zestaw  kosmetyków, które stosujemy do codziennej pielęgnacji rzeczywiście pomaga nam w walce z oznakami starzenia.
  • Właściwy dobór (najlepiej poprzedzony szczegółowym badaniem) suplementów diety. Bardzo ważna jest właściwa suplementacja witamin: A, D, E, C i witamin z grupy B
  • Warto skorzystać z porady endokrynologa aby sprawdzić poziom hormonów. Niedoczynność tarczycy nasila suchość skóry i wypadanie włosów. Niedobór estrogenów powoduje utratę elastyczności skóry i pogłębienie zmarszczek .

 Jakie zabiegi wybrać w gabinecie medycyny estetycznej?

  •  Zabiegi laserowe i IPL: poprawiają napięcie i fakturę skóry, wyrównują jej koloryt, pomagają pozbyć się rumieni i rozszerzonych naczynek.
  •  Zabiegi z użyciem fali radiowej: zagęszczają skórę, stymulują produkcję kolagenu i elastyny czyli liftingują skórę.
  •  Wypełniacze, nici, mezoterapia: poprawiają nawilżenie skóry, wypełniają bruzdy i zmarszczki, przywracają objętość, likwidują chomiki i drugi podbródek.
  •  Peelingi chemiczne: pobudzają tkanki do produkcji kolagenu i elastyny, likwidują przebarwienia, wyrównują koloryt skóry oraz poprawiają jej napięcie.
Powrót