Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Lato w gabinecie medycyny estetycznej.- Pani Doktor, wakacje to czas urlopów i możliwości realizacji tego, na co nie znajdujemy czasu w ciągu roku. Często do tego typu niezrealizowanych marzeń należy wizyta w gabinecie medycyny estetycznej i pragnienie  „zabrania się za siebie”.  Czy wielu takich pacjentów zgłasza się do państwa w okresie letnim?


- Tak, rzeczywiście, w tym okresie pojawiają się osoby, które od dawna noszą się z zamiarem dokonania rodzaju przełomu w dbałości o swoją urodę. Poszukują zabiegów odmładzających, wyszczuplających, korygujących zasadnicze defekty swego wyglądu.


- Jakie procedury można im zaproponować?


- Na rynku istnieje bardzo bogata oferta zabiegów, które sprostają ich wymaganiom. Być może łatwiej będzie mi zacząć od tego, jakich zabiegów NIE powinni oczekiwać w okresie letnim. Warto bowiem podkreślić, że istnieją procedury, których w tym okresie powinniśmy unikać ponieważ kontakt skóry ze słońcem po ich wykonaniu wiąże się z wysokim  ryzykiem powstania przebarwień. Mam tu na myśli zabiegi laserowe i głębokie peelingi medyczne. Osoby, pragnące  skorzystać z tych właśnie procedur ( dla przykładu, te które chcą walczyć z trądzikiem, przebarwieniami, nadmiernym owłosieniem) powinny zgłaszać się do gabinetów w okresie jesienno - zimowym.


- Laseroterapia jest również doskonałym zabiegiem liftingującym. Czy aby zwalczyć wiotkość naszej skóry także jesteśmy zmuszeni zaczekać do jesieni?


- Absolutnie nie. Pacjentom, którzy chcą pozbyć się wiotkości skóry brzucha, ud, ramion jak również twarzy śmiało można polecić zabiegi, które wykorzystują fale radiowe i ultradźwięki.  Jednakowo skuteczne a dostępne bez ograniczeń związanych z porą roku i nasłonecznieniem.
W schudnięciu i wymodelowaniu sylwetki  celują również zabiegi endermologii, drenażu limfatycznego czy elektrostymulacji.


- A co dla amatorów zabiegów odmładzania?


Wśród zabiegów anti aging w okresie letnim polecam szczególnie:


- mezoterapię – czyli aplikację pod skórę  koktajli z witaminami i kwasem hialuronowym.
- zabieg stymulujący syntezę kolagenu- Linerase, Ellanse, Restylan Skin Booster
- mikrodermabrazję infuzyjną – zabieg kontrolowanego złuszczenia naskórka z jednoczesnym podaniem w głąb skóry substancji odżywczych i stymulujących odnowę.


W czasie wakacji można też z powodzeniem skorzystać z zabiegów botoxu, zarówno w celu wygładzenia zmarszczek jak i w szczególnie pożądanej latem terapii leczenia nadpotliwości.


Poza tym, jest jeszcze jedna rzecz, o którą pacjenci pytają latem, co mnie jako dermatologa cieszy szczególnie. Jest to dermatoskopia – bezinwazyjne badanie skóry i znamion pod kątem zmian nowotworowych. Wykonuję te badania od lat i cieszę się, że wzrasta świadomość pacjentów co do konieczności poddawania się im co roku, w ramach profilaktyki. 


 

Powrót