Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Laseroterapia w leczeniu trądziku różowatego.

Trądzik różowaty to przewlekła,zapalna choroba skóry twarzy o bardzo złożonej etiologii i trudnym przebiegu leczenia.
Przybiera różne formy nasilenia objawów, od łagodnych do bardzo ostrych.

Pierwsze zmiany pojawiają się zwykle na wiele lat przed właściwym atakiem choroby i dotyczą nadmiernej reakcji skóry na kosmetyki, zmiany temperatury, stres, spożycie ostrych potraw i alkoholu. Zaczerwienienie twarzy pojawia się napadowo i zanika samoistnie.

W kolejnym etapie choroby dochodzi jednak do pojawienia się widocznych naczynek, plam i wyprysków. Skóra jest stale zaczerwieniona.

Pacjenci najczęściej na tym właśnie etapie choroby poszukują porady specjalisty.
Jeśli trafią do dermatologa w stadium rozkwitu choroby, muszą najpierw zostać poddani leczeniu farmakologicznemu mającemu na celu walkę z procesem zapalnym toczącym się w całym organizmie i wyciszenie skóry.
Dopiero gdy to zostanie osiągnięte możemy włączyć laseroterapię.

W leczeniu trądziku stosuje się lasery frakcyjne z ablacją, w których dochodzi do penetracji światłem lasera głębokich warstw skóry w celu pobudzenia jej regeneracji z jednoczesnym usunięciem części naskórka i/lub skóry. Dzięki temu usuwamy bakterie nagromadzone w gruczołach łojowych a mikrourazy skóry przyśpieszają proces gojenia.

Aby osiągnąć pożądany rezultat wykonuje się od 3 do 5 sesji zabiegowych w odstępie 4 tygodni.
Zabieg frakcjonowania ablacyjnego jest dość inwazyjny. Opuchlizna i zaczerwienienie na skórze utrzymują się ok. 3 dni.

Uważa się, że w przypadku trądziku różowatego, redukcja rumienia w 30-50 %, połączona z jak najdłuższymi okresami remisji, jest w tej przewlekłej chorobie efektem zadowalającym.
 

Powrót