Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Kiedy depilacja laserowa jest skuteczna?

 


 MOC LASERA

Laser to z całą pewnością jedno z najbardziej wyspecjalizowanych urządzeń wykorzystywanych w medycynie.
Dzięki ukierunkowanemu oddziaływaniu zwartych w nim wiązek światła na tkanki ludzkie jesteśmy w stanie wywołać w nich zaawansowane procesy odnowy, bez ryzyka powstania skutków ubocznych.

W przypadku zabiegu depilacji laserowej (czyli usunięcia owłosienia ) chodzi o to aby wykorzystać niszczycielską moc światła lasera do unicestwienia cebulki włosa , zachowując jednak w stanie nienaruszonym  tkanki znajdujące się wokoło.

JAK TO DZIAŁA?

Laser reaguje na barwnik włosa czyli melaninę. Podczas zabiegu zachodzi zjawisko fotodermolizy, które polega na niszczeniu mieszka włosowego poprzez pochłoniętą przez niego energię pochodzącą z lasera. Ponieważ laser "namierza" włos kierując się kolorem, najkorzystniejszą sytuację zabiegową  mamy w przypadku gdy włosy są  ciemne i grube a ich otoczenie (czyli skóra) – jasna.


FAZY WZROSTU WŁOSA

Aby depilacja była skuteczna,  musimy wziąć również pod uwagę fakt, że nie wszystkie włosy, które znajdują się w jednym momencie na ciele człowieka, pozostają w fazie wzrostu. Część z nich tkwi w fazie uśpienia. Laser natomiast oddziałuje tylko na te, które aktualnie rosną.
Z tego właśnie powodu, chcąc uzyskać zadowalające efekty, zabieg depilacji laserowej należy kilkukrotnie powtórzyć, w odstępach dopasowanych do cyklu wzrostu włosów. Zazwyczaj jest to cykl od 3 do 6 sesji w odstępach 2- 3 miesięcy.

ZNIKOMA SKUTECZNOŚĆ?

Laser okazuje się mało skuteczny u osób o bardzo jasnych i cienkich włosach, ze względu na trudność „wychwycenia” znikomej ilości zawartej w nich melaniny.
Przeszkodą dla skuteczności zabiegu jest także zbyt opalona skóra oraz ciemny fototyp skóry. W tym przypadku, światło lasera, nastawione na wykrywanie melaniny, napotyka ją w naskórku, co rozprasza jego działanie na szerszym obszarze.
No i oczywiście ponosimy całkowite fiasko w walce laserem z włosami siwymi, ze względu na brak w ich składzie  melaniny.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej należy powstrzymać się przed opalaniem, stosowaniem peelingów chemicznych oraz  usuwaniem owłosienia innymi mechanicznymi sposobami.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są również schorzenia i rany skóry, nowotwory, opryszczka, łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, choroby serca, ciąża, laktacja, stosowanie leków i ziół światłouczulających, retinoidów, kremów z retinolem, antybiotyków.


TRWAŁOŚĆ EFEKTU

Kilka sesji zabiegów pozwala na pozbycie 90 % włosów. Te, które zdołają odrosnąć są znacznie słabsze, rzadsze i cieńsze.
 

Powrót