Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Ta zima kiedyś musi minąć- przygotuj siebie na wiosnę.

 

 

TWARZ

Jeśli chcesz, żeby skóra twojej twarzy na wiosnę wyglądała zdrowo i świeżo, to umów się na wizytę do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, który zdiagnozuje stan twojej skóry i opracuje indywidualny plan zabiegowy na kilka tygodni.

W ramach tego planu lekarz prawdopodobnie zaleci  zabiegi peelingu medycznego – to bardzo poprawi kondycję naskórka.  Żeby zaś nawilżyć i odżywić  zmęczoną i przesuszoną skórę od środka, pomocne będą zabiegi mezoterapii.  Zabiegi  z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego pobudzą twoje własne tkanki do regeneracji.

Jeśli kondycja twojej skóry wymaga bardziej radykalnych działań lekarz może zasugerować poddanie się laseroterapii. Koniec zimy to bezpieczny czas, żeby przeprowadzić te zabiegi.

CIAŁO

Już teraz zapisz się na regularne ćwiczenia fizyczne. Oczywiście trening pod okiem trenera personalnego może się okazać najbardziej efektywny, ale nawet jednorazowa konsultacja może pomóc w wyborze  ćwiczeń, które pozwolą spalić zbędne kilogramy i pozytywnie wpłyną na ujędrnienie ciała. Optymalna częstotliwość ćwiczeń to 3x w tygodniu  po 1,5 godziny.

Jeśli czujesz,  że twój sposób odżywiania ci nie służy skonsultuj się z dietetykiem i razem ustalcie, jaki plan żywieniowy na wiosnę będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. Nie wybieraj pochopnie diety, którą poleciła ci koleżanka lub tej, która jest aktualnie  najmodniejsza w sezonie. Niektóre popularne diety są szkodliwe i nie zawsze to, co  sprawdziło się u koleżanki dobrze wpłynie na ciebie. Odżywianie to zbyt poważna sprawa, żeby zdawać się na przypadkowe działania.

Dieta i konsekwentna realizacja planu treningowego pokażą również, które zabiegi na ciało powinnaś wybrać, żeby wesprzeć i podtrzymać pozytywne rezultaty palnu dietetyczno-treningowego.

Koniec zimy i przedwiośnie to najlepszy czas, żeby zaplanować nieinwazyjne zabiegi na ciało, które wyszczuplą sylwetkę i ujędrnią skórę:

- kriolipoliza

- akcent prime

- endermologia

Już teraz można się również poddać laserowej depilacji nóg, pach, bikini.

WŁOSY PAZNOKCIE

Żeby je wzmocnić wprowadź do diety dużo owoców i warzyw. Sprawdż poziom wit. D.  Być może po okresie zimowym będzie potrzebna suplementacja, którą bezwzględnie należy przeprowadzić pod kontrolą lekarza.  

Zwykle nasze włosy po zimie wymagają wzmocnienia cebulek. Warto w związku z tym poddać się zabiegom z zastosowanieniem preparatów zapobiegającym wypadaniu włosów.

Jeśli zauważyłaś, że włosy osłabione są bardziej  niż zwykle umów się na konsultację trychologiczną.

STOPY

Zadbaj o nie już dziś. W gabinecie podologa sprawdź najpierw, czy nie wymagają leczenia.

Podolog może pobrać próbki do badań i wdrożyć precyzyjne leczenie. Przed wiosną zostanie jeszcze trochę czasu na zabiegi upiększające stopy.

 

Powrót