Przejdź do treści

Bio studio

Odwiedź nasz profil na:

Wybierz język / Choose language:

Stymulatory tkankowe – sposób na odmłodzenie skóry.

                     

 

Nawet osoby, które intensywnie pielęgnują skórę, wcześniej czy później zauważą skutki jej starzenia się, czyli przede wszystkim zmarszczki. Medycyna estetyczna wypracowała wiele metod ich redukcji, m.in. za pomocą substancji wypełniających, głównie kwasu hialuronowego. Warto jednak pamiętać, że wypełniacze nie usuwają przyczyny problemu i nie spowalniają naturalnych procesów starzenia się skóry. Alternatywą dla nich są stymulatory tkankowe, czyli substancje, których zadaniem jest pobudzenie skóry do samodzielnej regeneracji. Zapewniają one bardziej trwały i naturalny efekt.

 

W ofercie salonów medycyny estetycznej można znaleźć zabiegi z wykorzystaniem kilku preparatów biostymulujących. Poniżej znajdziesz informacje na temat najpopularniejszych z nich:

Sculptra – pod tą nazwą kryje się kwas L-polimlekowy, czyli związek chemiczny, który występuje także w naszym organizmie. Dzięki temu jest całkowicie biokompatybilny. Jego działanie polega na pobudzeniu produkcji endogennego kolagenu, a tym samym stopniowe zwiększanie objętości tkanek miękkich i odbudowę struktury skóry. W rezultacie skóra w naturalny dla siebie sposób odzyskuje młodszy, bardziej jędrny i wypoczęty wygląd, zmarszczki i bruzdy ulegają wyraźnemu zmniejszeniu, poprawia się owal twarzy. Preparat jest wstrzykiwany w głębsze warstwy skóry. Na efekt końcowy trzeba poczekać ok. 6 tygodni, ale utrzymuje się od nawet do 2 lat.

Ellansé – podobnie jak Sculptra™, należy do stymulatorów kolagenu i znajduje zastosowanie w korekcji zmarszczek, bruzd i fałd oraz poprawie gęstości i jędrności skóry. Należy do najmłodszej generacji stymulatorów. Jest w pełni biokompatybilny i biodegradowalny. Substancją czynną jest tutaj polikaprolakton zawieszony w żelu, dzięki czemu preparat Ellansé™ ma gładką postać i może być używany do korygowania obszarów, w których Sculptra™ nie powinna być wstrzykiwana, jak okolice oczu. Może być również stosowany jak klasyczny wypełniacz. Efekt utrzymuje się, w zależności od typu preparatu, od 12 do nawet 36 miesięcy.

Radiesse– łączy zalety wypełniaczy i stymulatorów. To nowoczesny preparat z zawartością hydroksyapatytu wapnia, który występuje naturalnie w naszych zębach i kościach. Jest zatem całkowicie biokompatybilny i bezpieczny. Stosuje się go w walce z wszelkimi objawami utraty gęstości i jędrności skóry. Ponieważ ma formę żelu jego działanie przebiega dwutorowo – krótko po zabiegu wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy i niweluje objawy starzenia się skóry a jednocześnie pobudza organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych, dlatego efekt utrzymuje się na dłużej (zwykle od 8 do 12 miesięcy).

Powrót